Ресурси 

Aудіотреки ДЛЯ КОГЕРЕНТНОГО ДИХАННЯ:

Ми хочемо подякувати авторам цих аудіотреків для регулювання темпу дихання за те, що вони щедро надали доступ українцям до безкоштовного завантаження.

  • «Шепіт океану» або «Ocean whispers» (звук океанських хвиль для 5 вдихів на хвилину) автор - Іан Хаттон:  https://www.robertpeng.com/store

    Прокрутіть сторінку до низу, та нажміть кнопку посередині сторінки під картинкою узбережжя океану: «FREE DOWNLOAD HERE», щоб безкоштовно завантажити цей трек.

  • «5 тонів дихання», (5 ноток, які піднімаються і опускаються) 20- або 60-хвилинний аудіотрек: www.naturalsinger.com/5-breaths

    Прокрутіть сторінку до самого низу, та нажміть кнопку зліва: «Download all 4 as our Gift», щоб безкоштовно завантажити цей трек.

  • «2 дзвони» (високий і низький тон для 5 вдихів на хвилину) автор - Стівен Елліот: 2 Дзвіночки для Психологічної Допомоги Українцям — Coherent Breathing®


Наукові публікації

Р. П. Браун і П. Л. Гербарг, книга «Лікувальна сила дихання», (Шамбала, 2012 р.) RP Brown & PL Gerbarg. The Healing Power of Breath. Shambala, 2012.

П. Л. Гербарг , П. Р. Маскін i Р. П. Браун, книга «Додаткові та інтегративні методи лікування в психіатричній практиці», видавництво Американської психіатричної асоціації, 2017. PL Gerbarg, PR Muskin & RP Brown. Complementary and Integrative Treatments in Psychiatric Practice. American Psychiatric Association Publishing, 2017.

Р. П. Браун і П. Л. Гербарг, «Немедикаментозне лікування СДУГ: нові варіанти для дітей, дорослих і клініцистів», Norton, 2012. RP Brown & PL Gerbarg. Non-drug treatments for ADHD: New Options for Kids, Adults and Clinicians. Norton, 2012.

ПРАКТИКА ДИХАННЯ ПРИ СТРЕСІ, ДЕПРЕСІЇ ТА ПОСТТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДАХ У ПОСТРАЖДАЛИХ ОСІБ ТА ОСІБ,ЯКІ НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ: ЗВ’ЯЗОК, СПІЛЬНА РЕГУЛЯЦІЯ, СПІВЧУТТЯ

Патріція Л. Гербарг1*, Річард П. Браун2, Кріс К. Срітер3,4,5,6,7,8, Мартін Кацман9,10,11,12, Моніка Вермані13

1. Кафедра психіатрії, Нью-Йоркський медичний коледж, Валгалла, Нью-Йорк, США; E-Mail: patgerbarg@gmail.com

2. Кафедра психіатрії, Коледж лікарів і хірургів Колумбійського університету, Нью-Йорк, Нью-Йорк, США; E-Mail: rpbrown7373@gmail.com

3. Кафедра психіатрії, Школа медицини Бостонського університету, Бостон, Массачусетс, США; E-Mail: streeter@bu.edu

4. Кафедра неврології, Школа медицини Бостонського університету, Бостон, Массачусетс, США

5. Кафедра психіатрії Гарвардської школи медицини, Бостон, Массачусетс, США

6. Кафедра психіатрії, Бостонський Медичний Центр, Бостон, Массачусетс, США

7. Відділення психіатрії, Госпіталь Маклін, Белмонт, Массачусетс, США

8. Відділення психіатрії, Меморіальний госпіталь ветеранів Едіт Нурс Роджерс, Бедфорд, Массачусетс, США

9. START (стрес, травма, тривога, реабілітація та лікування) Клініка розладів настрою та тривожних розладів, Торонто, Онтаріо, Канада; E-Mail: mkatzman@startclinic.ca

10. Школа медицини Північного Онтаріо, ON, Канада

11. Кафедра психології, Університет Лаурентіана та Лейкхеда, ON, Канада

12. Департамент психології, Університет Торонто, Вища професійна школа Адлера, Торонто , ON, Канада

13. Коледж психологів Онтаріо, Онтаріо, Канада; E-Mail: drvermani@mvpsychology.com

Анотація. Чи сприяє співчуття саме по собі процесу зцілення, чи активація нейрофізіологічних процесів, з яких виникає переживання співчуття, викликає каскад фізичних і психологічних змін, котрі підтримують здоров’я та благополуччя? Дослідження нейрологічних основ співчуття виявляє численні шляхи зцілення, які можна активувати за допомогою розумово-тілесних практик. Крім того, ці шляхи впливають на фізичне здоров’я, регуляцію емоцій і те, як ми сприймаємо й ставимося до інших.

Фізіологічні стани впливають на здатність до емпатії, співчуття та розуміння. Стан спокійної пильності, що ґрунтується на симпатико-вагальній рівновазі, може підтримувати зазначені просоціальні функції високого рівня. Дані свідчать про те, що полівагальні розумово-тілесні практики, зокрема довільно регульовані дихальні практики (ДРДП), ефективно викликають такі фізіологічні стани, котрі можуть зменшити запалення та окислювальний стрес, покращити серцево-судинну функцію, ефективність дихання та фізичне здоров’я.

Такі розумово-тілесні практики, як когерентне, або резонансне дихання, можуть збалансувати, зміцнити та підвищити адаптивну гнучкість систем реагування на стрес, потенційно протидіючи шкідливому впливу надмірного стресу, занедбаності та травми на регуляцію емоцій, фізичне здоров’я та здатність відчувати любов і співчуття. Необхідні дослідження для підтримки інтеграції розумово-тілесних практик в систему охорони здоров’я. Методи, які використовуються для вивчення розумово-тілесних технік, можуть бути додатково вдосконалені, враховуючи цільові симптоми, досліджувану популяцію, конкретні параметри кожної практики та методи навчання.

Нинішній стан глобальної охорони здоров’я потребує лікування, яке може надаватися великій кількості населення невеликою кількістю медичних працівників в умовах обмеженості ресурсів. Повільне м’яке когерентне або резонансне дихання та пов’язані з ним розумово-тілесні практики є недорогими, безпечними, ефективними, не стигматизуючими та стійкими формами роботи, яким легко можна навчити. Поєднання нейрофізіологічних досліджень з медитативними та іншими розумово-тілесними практиками, відкриває дивовижні можливості полегшення емоційних і фізичних страждань, а також покращення нашого ставлення один до одного. Ключові слова: темпове дихання; полівагальний; варіабельність серцевого ритму; співчуття; стрес в особи, яка надає допомогу соціального працівника; травма; розум-тіло; здоров’я населення; глобальне здоров’я; масові катастрофи.

РОЗУМОВО-ТІЛЕСНЕ ВТРУЧАННЯ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ СТРЕСУ ВІД ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ ТА ПІДТРИМКИ ДОВГОСТРОКОВОГО ВІДНОВЛЕННЯ

Патриція Л. Гербарг1 і Річард П. Браун2

1 Кафедра психіатрії, Нью-Йоркський медичний коледж, Валгалла, Нью-Йорк, США

2 Кафедра психіатрії, Коледж лікарів і хірургів Колумбійського університету Вагелоса, Нью-Йорк, Нью-Йорк, США

Анотація. Пандемія COVID-19 спричиняє глобальний стрес, травми та психічні захворювання, які вже випередили наявні ресурси охорони здоров’я. Нерівність у тягарі хвороб, смертей та економічних збитків посилюється нерівністю у наданні медичної допомоги. Етнічні меншини та корінні народи несуть тягар обох цих нерівностей. Такі стародавні системи зцілення, як йога, цигун та племінні практики є багатим джерелом методів групового зцілення, які можна вивчати та оптимізувати для запобігання та відновлення під час поточних і майбутніх катастроф.

Сучасні дослідження проливають світло на безліч механізмів, які лежать в основі лікувальних властивостей довільно регульованих дихальних практик. Ми вибірково розглядаємо нейрофізіологічні ефекти заснованих на доказах розумово-тілесних дихальних практик та використовуємо як приклад програму «Дихання-Тіло-Розум», яка може безпечно та ефективно полегшити психологічні та соматичні симптоми у дітей та дорослих, які пережили масові катастрофи.

Віртуальні онлайн-програми можна використовувати для того, аби навчити тисячі практиків реалізовувати засновані на доказах розумово-тілесні програми при роботі з людьми, які навряд чи отримають індивідуальну психотерапію пов’язаних з коронавірусом тривоги, депресії та посттравматичного стресового розладу. Для тих, хто має доступ до індивідуальної психологічної допомоги, додаткова розумово-тілесна терапія може прискорити одужання та зменшити потребу в ліках.

Довільно регульовані дихальні практики змінюють захисні психофізіологічні стани на почуття безпеки, за якого ми якнайкраще можемо відчувати соціальний зв’язок, ставитися до інших зі співчуттям, емпатією та бути налаштованими на співпрацю. Знання того, як регулювати нашу фізіологію в цьому напрямку, має важливе значення для покращення стресостійкості, відновлення після травми та забезпечення здоров’я суспільства загалом. Ключові слова: дихальна практика; коронавірус; катастрофи; розум-тіло; полівагальність; стрес; травма.

П. Л. Гербарг та Р. П. Браун, «Нейробіологія та нейрофізіологія дихальних практик у психіатричному догляді». Psychiatric Times. 33:11 (2016): 22-25. PL Gerbarg & RP Brown. “Neurobiology and neurophysiology of breath practices in psychiatric care.” Psychiatric Times. 33:11 (2016): 22-25.

П. Л. Гербарг, Дж. Валас та Р. П. Браун, «Йога-терапія на практиці. Масові катастрофи та рішення для розуму-тіла: докази та ідеї з практики. Міжнародний журнал йога-терапії. 21 (2011) 23-34. PL Gerbarg, G. Wallace & RP Brown. “Yoga Therapy in Practice. Mass Disasters and Mind-Body Solutions: Evidence and Field Insights. International Journal of Yoga Therapy. 21 (2011) 23-34.

Р. П. Браун і П. Л. Гербарг, Ф. Мюенч, «Дихальні вправи для лікування психічних і медичних станів, пов'язаних зі стресом», Психіатричні клініки Північної Америки, 36 (2013) 121-140.

RP Brown, PL Gerbarg & F. Muench. “Breathing Practices for Treatment of Psychiatric and Stress-Related Medical Conditions.” Psychiatric Clinics of North America 36 (2013) 121-140.

С.С. Стрітер, П. Л. Гербарг та інші, «Лікування великого депресивного розладу за допомогою йоги Айенгара та когерентного дихання: дослідження рандомізованого та контрольованого дозування». Журнал альтернативної та комплементарної медицини. 23:3 (2017) 201-207.

CC Streeter, PL Gerbarg, et al. “Treatment of Major Depressive Disorder with Iyengar Yoga and Coherent Breathing: A Randomized Controlled Dosing Study.” The Journal of Alternative and Complementary Medicine. 23:3 (2017) 201-207.

Ж.Ж. Картер, П. Л. Гербарг, Р. П. Браун та інші, «Багатокомпонентна програма дихання йоги для посттравматичного стресового розладу у ветеранів В’єтнаму: рандомізоване та контрольоване випробування». Журнал травматичних стресових розладів та лікування. 2:3 (2013)

JJ Carter, PL Gerbarg, RP Brown et al. “Multi-Component Yoga Breath Program for Vietnam Veteran Post Traumatic Stress Disorder: Randomized Controller Trial.” Journal of Traumatic Stress Disorders & Treatment 2:3 (2013).

С.С. Стрітер, П. Л. Гербарг, Р.Б. Сапер, Д.А. Кірауло, Р. П. Браун. «Вплив йоги на вегетативну нервову систему, гамма-аміномасляну кислоту та алостаз при епілепсії, депресії та посттравматичному стресовому розладі». Медичні гіпотези. 78 (2012) 571–579

C.C. Streeter, P.L. Gerbarg, R.B. Saper, D.A. Ciraulo, R.P. Brown. “Effects of Yoga on the Autonomic Nervous System, Gamma-aminobutyric-acid, and Allostasis in Epilepsy, Depression, and Post-traumatic Stress Disorder.” Medical Hypotheses 78 (2012) 571–579